99’a karşı BİR…

11 Ekim 2011

Bir sohbet anı; 99 kişi aynı şeyi söylerken, 1 kişi farklı bir söylem içindeyse ve o 1 kişi sen isen? Hissettiğin yanlızlık mıdır? Kayboluş mu?

“Sürüye uymayacağım.” psikolojisi veya “Ben aykırıyım, düzene uymam kardeşim” havası ile karıştırmadan bakmak lazım fotoğrafa. Doğrular değişebilir mi? 99 kişi kalıplaşmış bir doğru ile karşına çıkarken, o 1 kişi bambaşka bir doğrunun haykırışı içinde. Kulaklarını sadece ona açabilecek misin? Duydukların hoşuna gitmeyecek ama gerçekler yüzüne çarpacak. İç huzurun geri dönecek. Seçim senin..

Ya 99 kişinin dediği ile gözü kapalı yaşa veya 1 kişinin dediği ile özgür ol…

Etiketler: ,
Kategori: Fotoğraf, Hayattan
{ 4 Yorum }
 • 12 Ekim 2011 tarihinde nnbaLo dedi ki;

  herkesin doğrusu kendine; benim doğruma ilişmedikleri sürece…60 a 40 lık bir oranda bile 40 ın içinde olmak zorken, 99 da 1 olmak cesaret işi.aslına bakarsanız eğlenceli de olabilir…

 • 12 Ekim 2011 tarihinde Aynur dedi ki;

  Kalabalık dediğimiz 1 kisi ile baslar .. Bu benim oğluma cok sık söylediğim bir soz.

  Sevgiler

 • 15 Ekim 2011 tarihinde aynur dedi ki;

  🙂

 • 14 Eylül 2012 tarihinde Ebru Erdoğan dedi ki;

  Bu karşı çıkış bana göre ;insanın birey olma sürecinde, birey olmaktan çok koyun olma yoluna inat seçilmiş, biraz kaygı, biraz çekinme ama daha çok da iç huzuru ile kendin olma özgürlüğüdür.

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad:
  Yorum:

  Ayşem Öztaş

  O sanatçı, O pastacı, O sihirbaz, O becerikli, O yaratıcı, O sabırlı, O sevgi dolu, O hayatı işiyle bütünleştirebilen nadir insanlardan, O anne, O hayat dolu, O insanla, O sevgili bir eş…

  1972 Ankara doğumlu. Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü Mezunu. Yaklaşık 10 yıl Ankara’da ve 3 Yıl Istanbul’da geçen ağırlıklı Elektronik sektöründe geçen satış ve pazarlama üzerine iş hayatı… Hep insanla hep müşteri ile hep hayatın içinde.

  Devamını Oku...