Haşhaşlı Kek Sandviç

08 Nisan 2013

20130408-_DSC0087

 

Bundan sonra ne mi olacak?

Daha doğal olacak… Kurgu olmadan olduğu gibi gözükecek.

İstifamı yürürlüğe koyma zamanı…

Bu dönem ruhum sıkışmakta. Dışa yansımış hali biraz hırlamaca. Sanki birisi bir süre önce bir yere parmağını bastı ve sanki orayı kanırtıyor. İçerden ne çıkacağını bilmeden  bir yeri oymakla meşgul. Ben ne yapıyorum? Terk ediyorum birer birer.. Sabah sabah blog yazmamı geciktiren bir niteliği terk ettim. Tabii öyle hop diye beni bırakacak mı bilmiyorum ama ben kendisini farkettiğimde  karşı kaldırıma geçme seçeneğimi kullanacağım.

Tek istediğim, o göğüslerimin arasındaki  kafesin sessiz kalması… İleri geri saydırmakla ile kalp atışlarının birbirine karıştığı yerin sessizce kalması…

İşte şu an bizden çıkan budur;

Rulo kek reçetesinden yola çıkılan bir sandviç kek;

20130408-_DSC0018

 

Fazladan içinde haşhaş var. Yerken ağzınıza gelecek minik kıtırıklar halinde. Yumurta ve şeker renk dönünceye kadar çırpıldı. Un, hamur kabartma tozu ve haşhaşlar bu karışıma eklendi. Ve havalandırarak bir spatula  yardımı ile karıştırıldı. Artık tek bir hamurumuz var elimizde. Hazırlanan hamur bir sıkma torbasının içine sakince yerleştirildi.

20130408-_DSC0043

 

Mümkün olduğu kadar düz bir kek elde etmek istiyorsak ve geniş bir tepsi keki söz konusu ise, kendinizi hiç zorlamayın. Hamuru bir sıkma poşetine veya buzdolabı poşetine koyup, ucunu kesin ve yağlı kağıt serilmiş tepsinin içine sıralı bir şekilde sıkın. Bu sayede kek gayet düz bir şekilde ve eşit oranda kabaracak.

20130408-_DSC0051

 

Ön ısıtma yapılmış fırında 12 dakikalık pişirme süresi ve artık oda sıcaklığına ulaşmış kekten yuvarlak sandviçler oluşturma hali.

20130408-_DSC0076

 

Arasına bitter çikolata, marmelat, reçel, fıstık ezmesi… Hava gibi bir şey yiyeceksiniz. Hafif ve tatlı…

20130408-_DSC0099

 

Etiketler: , ,
Kategori: Tarifler
{ 4 Yorum }
 • 08 Nisan 2013 tarihinde Leyla'nın Kahve Dükkanı dedi ki;

  Hafif ve tatlı ve çok güzel ve çok lezzetli ve çok doğal… daha da fazlası tabii. Çok beğendim 🙂

 • 09 Nisan 2013 tarihinde Ceyda bural dedi ki;

  Diyetteyken blogunda gezmek cok zor oluyor

 • 11 Nisan 2013 tarihinde aysel babaç dedi ki;

  Hocam yine döktürmüşsünüz. Ellerinize kollarınıza sağlık.
  24 nisanda görüşmek üzere öpüyorum o tonton yanaklarınızdan

 • 23 Şubat 2014 tarihinde Melek dedi ki;

  Bütün tarifleriniz muhteşem. Böyle güzel bir blog için sizi tebrik ederim

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad:
  Yorum:

  Ayşem Öztaş

  O sanatçı, O pastacı, O sihirbaz, O becerikli, O yaratıcı, O sabırlı, O sevgi dolu, O hayatı işiyle bütünleştirebilen nadir insanlardan, O anne, O hayat dolu, O insanla, O sevgili bir eş…

  1972 Ankara doğumlu. Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü Mezunu. Yaklaşık 10 yıl Ankara’da ve 3 Yıl Istanbul’da geçen ağırlıklı Elektronik sektöründe geçen satış ve pazarlama üzerine iş hayatı… Hep insanla hep müşteri ile hep hayatın içinde.

  Devamını Oku...

   James Oliver