99’a 1 v1.1

10 Aralık 2013

IMG_6338

Burnunun dikine gitmek değil bu. İnatçılık da değil. Zorlama hele hiç değil.

Sen beynini susturup, yüreğinin sesini duymaya karar verdiğinde bak bakalım dünya, hadi tamam dünyayı bırak; çevren nasıl olacak?

Sen bana hala uzaydan gelmiş gibi bak. Hadi yüzüme bunu söylemedin, yumuşatarak  “Pollyanna oldun iyice!” de…

Seninle aynı olmamız gerektiğini kim söyledi sana?

Farklılığı,öfkeyi, nefreti  yenebilecek tek bir güç var benim elimde;

Seni seviyorum, şimdi ne yapacaksın, çok merak ediyorum. 🙂

Not: Bu giriş kısmı 11 Ekim 2011 yazıya eklenmiştir. Bu fırsatı tanıyan #Blogfırtınası olayının aracısına teşekkür ve şükranlarımla…

11 Ekim 2011

Bir sohbet anı; 99 kişi aynı şeyi söylerken, 1 kişi farklı bir söylem içindeyse ve o 1 kişi sen isen? Hissettiğin yanlızlık mıdır? Kayboluş mu?

“Sürüye uymayacağım.” psikolojisi veya “Ben aykırıyım, düzene uymam kardeşim” havası ile karıştırmadan bakmak lazım fotoğrafa. Doğrular değişebilir mi? 99 kişi kalıplaşmış bir doğru ile karşına çıkarken, o 1 kişi bambaşka bir doğrunun haykırışı içinde. Kulaklarını sadece ona açabilecek misin? Duydukların hoşuna gitmeyecek ama gerçekler yüzüne çarpacak. İç huzurun geri dönecek. Seçim senin..

Ya 99 kişinin dediği ile gözü kapalı yaşa veya 1 kişinin dediği ile özgür ol…

İmza: 10.gün

Etiketler:
Kategori: Hayattan
{ 0 Yorum }
Yorum Yaz
Ad Soyad:
Yorum:

Ayşem Öztaş

O sanatçı, O pastacı, O sihirbaz, O becerikli, O yaratıcı, O sabırlı, O sevgi dolu, O hayatı işiyle bütünleştirebilen nadir insanlardan, O anne, O hayat dolu, O insanla, O sevgili bir eş…

1972 Ankara doğumlu. Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü Mezunu. Yaklaşık 10 yıl Ankara’da ve 3 Yıl Istanbul’da geçen ağırlıklı Elektronik sektöründe geçen satış ve pazarlama üzerine iş hayatı… Hep insanla hep müşteri ile hep hayatın içinde.

Devamını Oku...